New to site?


Login

Lost password? (close)

Already have an account?


Signup

(close)

Мармур України

HomeновостиМармур України
29
Сер
Мармур України
  • Автор
    admin
  • Коментарі
    0 Коментарів
  • Категорія

Використання мармуру сягає своїм корінням в глибини століть. Ніколи раніше людство не знало матеріалу, що втілював в собі такі чудові якості, як природна краса поглядів, простота обробки, міцність і довговічність. Сьогодні мармур видобувають в багатьох країнах, серед яких Греція, Італія, Іспанія, Індія, Туреччина, Франція, Бельгія, Великобританія, Ірландія, США, Бразилія, Аргентина, ПАР і багато інших.

Мармур – гарний і довговічний камінь, ідеально пристосований для утримання величезної тяжкості. У стародавні часи мармур використовували як для монолітних колон, що підтримують статуї і фасади будівель, так і для будівництва палаців і храмів. Прикладом тому можуть бути пам’ятники архітектури, якими славиться Санкт-Петербург. Мармур можна побачити і у вишуканому інтер’єрі Базиліки Святого Павла в Римі, і на стінах Версальського палацу. А першою будівлею, побудованим повністю з мармуру, стала знаменита Афінська скарбниця 6 століття до н.е. Знаменитий храм Парфенон, побудований в цей же період, став основною визначною пам’яткою Афін, одним з чудес світу. Хоча слово «мармур» походить від грецького слова Marmaros, що означає «бездоганно-білий блискучий камінь», можна зустріти цілу палітру кольорів цього благородного натурального каменю. Сучасні технології обробки природного каменю дозволяють широко використовувати в обробці інтер’єрів красу і елегантність мармуру. Мармур в Петербурзі можна зустріти в обробці інтер’єрів царських палаців.

Мармур відноситься до метаморфічних порід, що утворився в результаті перекристалізації карбонатів (вуглецевих сполук) більше 2,5-4 мільярдів років тому під дією високих температур і тиску. В процесі перекристалізації в метаморфічних мраморах, як правило, знищуються всі сліди первісних уламкових зерен або скам’янілих органічних залишків. Склад мармуру при метаморфизме не змінюється. Вихідними карбонатними породами для освіти мармуру, як правило, в більшості випадків служать вапняки або доломіт. Відповідно, мармур складається з кальциту (карбонату кальцію), або доломіту (карбонату кальцію і магнію), або з обох мінералів.

Мармур може бути білим або кольоровим: рожеві, жовті, сірі, блакитні, зелені, червоні, чорні, коричневі, а також різні поєднання цих кольорів притаманні мармуру. Навіть в межах одного родовища часто зустрічається ряд переходів від одного тону забарвлення мармуру в інший. Різні відтінки мармуру виникають завдяки вмісту в більшій або меншій кількості оксидів різних металів і графіту. Кольоровому мармуру властиво наявність прожилок, що представляють собою тріщини, заповнені природними цементамі. Ці прожилки можуть утворити оригінальний малюнок. Найціннішим видом мармуру є чистий, білий статуарний мармур, який використовується для виготовлення скульптур.

Породи мармуру міцні, досить зносостійкі, щільні, декоративні, добре обробляються і легко приймають полірування. Об’ємна маса мармуру коливається від 2,3 до 2,6 т / м ³, пористість мармуру від 0,6 до 3,3%, міцність мармуру на стиск від 30 до 153 МПа, твердість цього натурального каменю за шкалою Мооса від 3 до 4 , водопоглинання мармуру знаходиться в межах від 0,02% (Levadia) до 3,3% (Travertino).

У мармурі майже завжди містяться домішки інших мінералів (кварц, халцедон, гематит, пірит, лимонит, хлорит та ін), а також органічні сполуки. Домішки по-різному впливають на якість мармуру, знижуючи або підвищуючи декоративність цього натурального каменю. А іноді природа підносить справжні сюрпризи. Наприклад, на зрізах деяких порід італійського мармуру (Fossil Nero) можна чітко розгледіти відбитки древніх молюсків. Такі камені хочеться роздивлятися годинами. Більшість кольорового мармуру має строкате фарбування. Малюнок визначається не тільки будовою мармуру, а й напрямком, за яким проводиться розпилювання натурального каменю. Колір і малюнок мармуру проявляються після його полірування.

З часом значення слова мармур розширилося, включаючи напівщільні і щільні поліровані вапняки, які використовуються як мармур. З точки зору ринку, виразний зміст слова в подальшому розширився, до розуміння під мармуром всіх каменевидільних матеріалів, що піддаються розпилюванню на плити і дзеркальному поліруванню.

властивості мармуру

Перерахуємо переваги мармуру як облицювального і будівельного матеріалу.

• Відносна прозорість мармуру породжує на поверхні скульптури найтоншу гру світла і тіні.

• рівномірнозернисті і відсутність великих включень робить структуру мармуру більш однорідною.

• Зручність обробки. Мармур пластичний, легко піддається поліровці і шліфовці. Мармур – досить в’язкий і міцний натуральний камінь, тому при ударах відразу не розколюється, дозволяючи висікати вироби самої різної форми.

• Високі декоративні та гігієнічні властивості мармуру.

• Велика гамма відтінків мармуру дозволяє складати зі шматочків цього природного каменю мозаїчні панно, і навіть цілі картини.

• Краса однорідної, плямистої або шаруватої структури мармуру.

• Водонепроникність більшості видів мармуру. Мармур з низьким коефіцієнтом водопоглинання (0,08-0,12%) може використовуватися навіть для обробки ванних кімнат, басейнів, фонтанів.

• Морозостійкість. Більшість мармуру практично не поглинає вологу – тому при впливі низьких температур йому не загрожує поява мікротріщин від замерзлої рідини. Вироби з мармуру можна сміливо використовувати в холодних приміщеннях.

• Термостійкість. Мармур не схильний до дії високих температур, що дозволяє використовувати його для виготовлення камінів або застосовувати для обробки приміщень з температурами, істотно перевищують звичайні.

• Екологічність. За рівнем своєї природної радіоактивності мармур відноситься до першого класу і може застосовуватися при будівництві всіх типів об’єктів. Як природний камінь, він володіє порістістю і здатний «дихати» – це створює в приміщенні сприятливий мікроклімат.

• Довговічність. У білих мармурів перші ознаки «вікових змін» з’являються тільки через 100-150 років. Як приклад можна привести мармур Петербурга, покладений майстрами ще за часів Петра, який зберіг свою красу до теперішнього часу.

• Універсальність. З мармуру можуть бути виготовлені як великі елементи інтер’єру – сходи, стінові панелі, колони, так і більш дрібні, декоративні деталі – стільниці у ванну кімнату, підвіконня, статуетки, вази, елементи камінів, плінтуса, пілястри.

Як і будь-який інший матеріал, мармур володіє не тільки перевагами, але і недоліками. До таких можна віднести.

• Відсутність стійкості до дії кислот. Мармур руйнується від дії соляної кислоти, а також схильний до дії харчових кислот (лимонної, оцтової). Це властивість дуже сильно обмежує застосування мармуру при виготовленні кухонних стільниць, барних стійок, інших елементів інтер’єру, використання яких передбачає можливість контакту з кислотним середовищем.

• Природна м’якість обмежує застосування мармуру для зовнішньої обробки. У місцях з високою прохідністю мармурове облицювання дуже швидко втрачає свій блиск і приходить в непридатність
.
• Труднощі з підбором мармуру одного і того ж відтінку при великих обсягах. Дана властивість обмежує і не так область застосування мармуру, скільки список мармуру, який придатний для облицювання великих площ.

• Здатність мармуру руйнуватися під впливом навколишнього середовища. Дана властивість мармуру пов’язано в основному з його гігроскопічність (здатність вбирати в себе інші речовини за рахунок наявності мікропор), а також його схильність вступати в реакцію з великою кількістю кислот.

• Високе водопоглинання у багатьох видів мармуру призводить до зміни його кольору і передчасного старіння.

Області застосування мармуру

Область застосування мармуру воістину вражає. Благородство фактур, різноманітності відтінків роблять цей матеріал привабливим для виготовлення великої кількості облицювальних елементів ексклюзивних інтер’єрів. Ще раз перерахуємо основні напрямки використання мармуру: стільниці для ванних кімнат з мармуру і стійки для барів (з граніту виробляються істотно частіше, ніж з мармуру), колони і скульптура, вази і статуетки, облицювання підлоги, сходи з мармуру, плінтуса, перила, балясини і поручні, облицювальні декоративні елементи з мармуру для камінів і фонтанів, мармурові пілястри, кулі, декорування садів і парків, лавки з мармуру, художня і декоративна мозаїки і Розонов, підлогові і настінні панно і багато іншого.

Теги:

Схожі пости
Заказать звонок
+
Жду звонка!