Мармур України

HomeНовостиМармур України
29
Сер
Мармур України
  • Автор
    admin
  • Коментарі
    0 Коментарів
  • Категорія

Використання мармуру сягає своїм корінням в глибини століть. Ніколи раніше людство не знало матеріалу, втілював в собі такі чудові якості, як природна краса поглядів, простота обробки, міцність і довговічність. Сьогодні мармур видобувають в багатьох країнах, серед яких Греція, Італія, Іспанія, Індія, Туреччина, Франція, Бельгія, Великобританія, Ірландія, США, Бразилія, Аргентина, ПАР і багато інших.

Мармур – красивий і довговічний камінь, ідеально пристосований для утримання величезної важливості. У стародавні часи мармур використовували як для монолітних колон, що підтримують статуї і фасади будівель, так і для будівництва палаців і храмів. Прикладом тому можуть бути пам’ятники архітектури, якими славиться Санкт-Петербург. Мармур можна побачити і у вишуканому інтер’єрі Базиліки Святого Павла в Римі, і на стінах Версальського палацу. А першою будівлею, побудованим повністю з мармуру, стала знаменита Афінська скарбниця 6 століття до н.е. Знаменитий храм Парфенон, побудований в цей же період, став основною визначною пам’яткою Афін, одним з чудес світу.
Хоча слово «мармур» походить від грецького слова Marmaros, що означає «бездоганно-білий блискучий камінь», можна зустріти цілу палітру кольорів цього благородного натурального каменю. Сучасні технології обробки природного каменю дозволяють широко використовувати в обробці інтер’єрів красу і елегантність мармуру. Мармур в Петербурзі можна зустріти в обробці інтер’єрів царських палаців.

Мармур відноситься до метаморфічних порід, що утворився в результаті перекристалізації карбонатів (вуглецевих сполук) більше 2,5-4 мільярдів років тому під дією високих температур і тиску. В процесі перекристалізації в метаморфічних мраморах, як правило, знищуються всі сліди первісних уламкових зерен або скам’янілих органічних залишків. Склад мармуру при метаморфизме не змінюється. Вихідними карбонатними породами для освіти мармуру, як правило, в більшості випадків служать вапняки або доломіт. Відповідно, мармур складається з кальциту (карбонату кальцію), або доломіту (карбонату кальцію і магнію), або з обох мінералів.

Мармур може бути білим або кольоровим: рожеві, жовті, сірі, блакитні, зелені, червоні, чорні, коричневі, а також різні поєднання цих кольорів притаманні мармуру. Навіть в межах одного родовища часто зустрічається ряд переходів від одного тону забарвлення мармуру в інший. Різні відтінки мармуру виникають завдяки вмісту в більшій або меншій кількості оксидів різних металів і графіту. Кольоровому мармуру властиво наявність прожилок, що представляють собою тріщини, заповнені природними цементамі. Ці прожилки можуть утворити оригінальний малюнок. Найціннішим видом мармуру є чистий, білий статуарний мармур, який використовується для виготовлення скульптур.

Породи мармуру міцні, досить зносостійкі, щільні, декоративні, добре обробляються і легко приймають полірування. Об’ємна маса мармуру коливається від 2,3 до 2,6 т / м ³, пористість мармуру від 0,6 до 3,3%, міцність мармуру на стиск від 30 до 153 МПа, твердість цього натурального каменю за шкалою Мооса від 3 до 4 , водопоглинання мармуру знаходиться в межах від 0,02% (Levadia) до 3,3% (Travertino).

У мармурі майже завжди містяться домішки інших мінералів (кварц, халцедон, гематит, пірит, лимонит, хлорит та ін), а також органічні сполуки. Домішки по-різному впливають на якість мармуру, знижуючи або підвищуючи декоративність цього натурального каменю. А іноді природа підносить справжні сюрпризи. Наприклад, на зрізах деяких порід італійського мармуру (Fossil Nero) можна чітко розгледіти відбитки древніх молюсків. Такі камені хочеться роздивлятися годинами. Більшість кольорового мармуру має строкате фарбування. Малюнок визначається не тільки будовою мармуру, а й напрямком, за яким проводиться розпилювання натурального каменю. Колір і малюнок мармуру проявляються після його полірування.

З часом значення слова мармур розширилося, включаючи напівщільні і щільні поліровані вапняки, які використовуються як мармур. З точки зору ринку, виразний зміст слова в подальшому розширився, до розуміння під мармуром всіх каменевидільних матеріалів, що піддаються розпилюванню на плити і дзеркальному поліруванню.

Теги:

Схожі пости